Svetainėje lankosi 50 svečių ir nėra prisijungusių narių

Skaitovų konkursas, skirtas holokausto aukoms atminti

Kauno IX forto muziejuje pirmą kartą vyko respublikinis 5 – 12 klasių mokinių meninio skaitymo konkursas „Tylios sienos, žodžių paliestos“. Šiuo renginiu siekta skatinti mokinius domėtis literatūriniais tekstais, pasakojančiais apie Lietuvoje ir Europoje gyvenusių žydų išgyvenimus bei likimus nacių okupacijos laikotarpiu. Kiekvienam pasirodymui buvo skirta iki 10 minučių, mokiniai turėjo skaityti du kūrinius, vienas jų – būtinai iš pateikto garsių žydų rašytojų kūrinių sąrašo. Tarp daugiau kaip 60 konkurso dalyvių, atvykusių iš įvairių Lietuvos kampelių, buvo ir Garliavos Jonučių progimnazijos 7 e klasės mokiniai  Augustas Brazinskas ir Miglė Kuznecovaitė (mokytoja R. Mazurevičienė), 7b klasės mokinys Augustas Survila bei GJG abiturientė Rugilė Barauskaitė (abiejų mokytoja Z. Petraitienė). Varžytuvės vyko dviem grupėmis, vertinant atskiroms istorikų, literatūrologų ir teatrologų komisijoms. Iš kiekvienos grupės į finalinį etapą pateko tik po tris 5-8 ir 9-12 klasių mokinius, kurie darsyk, klausant jungtinei vertinimo komisijai, turėjo deklamuoti savo kūrinius. Malonu pažymėti, kad tarp finalininkų buvo ir 7b klasės mokinys Augustas Survila, įtaigiai perskaitęs Icchoko Mero novelės „Sunkūs žingsniai“ ištrauką.

Mokytoja Zigrita Petraitienė

Joomla! derinimo konsolė