Jubiliejinis borutaičių „Poezijos pavasarėlis“

Pirmiausia borutaičiai padėkojo sodybos šeimininkams Vaidotui Borutai ir jo žmonai Reginai už išsaugotą šio kampelio grožį, už galimybę čia susiburti. Tradiciškai šventėje dalyvavo rašytojo Kazio Borutos duktė m. dr. Eglė Makariūnienė ir jos vyras m. dr. Kęstutis Makariūnas ir, žinoma, gausus būrys poetų: Laura Sintija Černiauskaitė, Daiva Molytė – Lukauskienė, Vainius Bakas, Arvydas Valionis, Zita Gaižauskaitė, Zenė Sadauskaitė. Į Borutų piliakalnį sugužėjo ne tik Jonučių progimnazijos ir gimnazijos bei Liudvinavo Kazio Borutos gimnazijos borutaičiai, bet ir Borutaičių atvirojo 1-12 klasių mokinių poezijos konkurso dalyviai – beveik pusšimtis mokinių iš 14 Kauno rajono ir kitų šalies savivaldybių mokyklų. Savo dalyvavimu renginį pagerbė  Kauno rajono švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Sondra Pakalnienė ir Kauno rajono jaunimo organizacijų sąjungos „Apvalusis stalas“ vadovas Tadas Venskūnas. Visi svečiai buvo apdovanoti pavasario žolynų puokštelėmis, renginio lankstinukais ir ką tik išleista Garliavos Jonučių gimnazijos abiturientės Aušrinės Kurgonaitės eseistikos ir fotografijų knyga „Gatvėmis“.

Pirmiausia buvo atliktas tradicinis ritualas - skambant K. Borutos pamėgtai lietuvių liaudies dainai „Oi, giria giria“, įžiebta poezijos ugnelė ir sugiedotas Borutaičių himnas. Borutaičiams paskaičius kitų mokinių – poezijos konkurso dalyvių eilėraščių,  paskelbti „Poezijos pavasarėlio 2018“ laureatų vardai. 1 – 7 klasių grupėje jais tapo šeštos klasės mokiniai Rūta Baležentytė iš Alytaus Šaltinių pagrindinės mokyklos, Ainis Lukša iš Kauno Petrašiūnų gimnazijos, Greta Sipavičiūtė, Radvilė Stepukonytė, Emilija Valatkevičiūtė iš Garliavos Jonučių progimnazijos ir penktokas Gvidas Marčiulionis (Graliavos Jonučių progimnazija). 8 – 12 klasių kategorijos laureatai – aštuntokas Eimantas Raštutis iš Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos, Kotryna Kičaitė iš Marijampolės Šv. Cecilijos gimnazijos, Karolina Sasnauskaitė iš Kauno rajono Neveronių gimnazijos, dešimtokė Simona Katiliūtė ir abiturientė Aušrinė Kurgonaitė iš Garliavos Jonučių gimnazijos. Šių metų laureatų laureate pripažinta ir ąžuolo lapų vainiku būtų vainikuota dėl ligos negalėjusi dalyvauti 7 klasės mokinė Mūza Svetickaitė iš Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos. Visi laureatai buvo apdovanoti LR Seimo narės Ramintos Popovienės padėkomis ir asmeninėmis dovanėlėmis. Malonu pažymėti, kad jau antri metai „Poezijos pavasarėlio“ konkurso laureatų laureatas ir jo mokytojas apdovanojami Garliavos progimnazijos ir gimnazijos direktorių įsteigta pinigine premija. O Borutaičių draugija savo ruožtu šiemet įsteigė ir specialiuosius prizus už gražiausius eilėraščius, skirtus atkurtos Lietuvos 100-mečiui. Jų laimėtojomis tapo Alytaus Šaltinių pagrindinės mokyklos 6 klasės mokinė ir Marijampolės Šv. Cecilijos gimnazijos II klasės mokinė Kotryna Kičaitė. Specialia dovana už ilgametė kūrybinę veiklą buvo įvertinta ir Garliavos Jonučių gimnazijos dvyliktokė Aušrinė Kurgonaitė. Kaip teigė poezijos vertinimo komisijos narė garliavietė poetė Zita Gaižauskaitė, šiemet labai išaugo Borutaičių poezijos konkursui pateiktų eilėraščių meninis lygis.

Pasiklausius jaunųjų laureatų poezijos ir įspūdingai atliekamos dainos pagal zarasiškio Eimanto Raštučio žodžius, pereita prie didžiojo „Poezijos pavasario“ svečių skaitymų ir linkėjimų borutaičiams. Eilėraščius skaitė jau antrąsyk Borutos kalnelyje viešintys poetai Vainius Bakas ir Laura Sintija Černiauskaitė. Su mokiniais žaismingai bendravo dailininkė, žurnalistė, poetė Daiva Molytė – Lukauskienė, savo vertimus iš latvių kalbos skaitė Arvydas Valionis.

Šventės pabaigos akcentas – nuotaikingos tradicinės naujųjų Borutaičių draugijos narių – penktokų krikštynos ir šmaikšti priesaika. Po Laura Sintija Černiauskaitė Borutaičių metraštyje parašė tokius žodžius: „Tegu niekada nepristinga sąmoningų ir energingų žmonių, mokytojų, organizatorių, kurie palaikytų šios nuostabios vietos gyvybę... Nes gyvybė – tai visų pirma – mylintys žmonės...“ Norisi tikėti, kad rašytojos žodžiai bus pranašiški ir borutaičių „Poezijos pavasarėlis“ gyvuos ilgai.

 

                                                      Zigrita Petraitienė, Borutaičių draugijos pirmininkė

                                                             Garliavos Jonučių gimnazijos mokytoja

Joomla! derinimo konsolė

Sesija

Profilio informacija

Atminties naudojimas

Duomenų bazės užklausos