Iš jubiliejinio konkurso – su medaliais - Kauno r. Garliavos Jonučių gimnazija

Prašome

Svetainėje lankosi 120 svečių ir nėra prisijungusių narių

Iš jubiliejinio konkurso – su medaliais

50-asis Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkurso finalas šiemet vyko Vilniuje. Iš įvairių šalies savivaldybių buvo pakviesti 102 mokiniai. Po iškilmingo atidarymo Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje jie tris dienas dirbo Simono Daukanto gimnazijoje septyniose sekcijose: poezijos, prozos, publicistikos ir esė, literatūros kritikos, tautosakos, kalbos darbų bei vertimų.  Kauno rajonui konkurse teko garbė atstovauti keturioms mokinėms iš trijų mokyklų ir pristatyti penkis darbus.

Itin didelė sėkmė lydėjo Garliavos Jonučių gimnazijos abiturientę AUŠRINĘ KURGONAITĘ.  Publicistikos ir esė sekcijoje trečius metus dalyvaujančios literatės eseistikos ciklas “Miesto gidas” buvo pripažintas geriausiu Lietuvoje ir pelnė aukso medalį (I vieta). Be to, ji tapo laureate ir dar vienoje, poezijos, sekcijoje už eilėraščių rinkinį “Nukritę”, tad pasipuošė ir bronzos medaliu (III vieta).

Jaunųjų filologų konkurso finale jau antrą kartą sėkmingai dalyvavo ir daug komisijos pagyrimų bei patarimų gavo  dar viena mūsų gimnazistė - antrokė SIMONA KATILIŪTĖ, pateikusi savo poezijos rinkinį “Skersvėjai”. Jai, kaip jaunesnei už daugelį kitų pakviestųjų kūrėjų, šiemet dar nebuvo lengva varžytis su visos Lietuvos jaunaisiais poetais dėl pačių aukščiausių apdovanojimų. Vis dėlto tokie konkursai kiekvienam duoda neįkainojamos patirties.

Zigrita Petraitienė

Garliavos Jonučių gimnazijos mokytoja