Prašome

Svetainėje lankosi 21 svečias ir nėra prisijungusių narių

Literatūros pamoka Balio ir Vandos Sruogų namuose

Tradiciškai prieš šv. Kalėdas su abiturientais keliaujame į Balio ir Vandos Sruogų namus – muziejų. Čia vyksta literatūros pamoka netradicinėje erdvėje “Į Lietuvą žiemojančią einu”.

Pirmiausia mokiniai betarpiškai susipažįsta su aplinka, kurioje gyveno ir kūrė vienas iškiliausių lietuvių rašytojų Balys Sruoga, sužino, kokia talentinga ir universali buvo ši asmenybė – poetas, dramaturgas, prozininkas, literatūros profesorius ir, deja, Štuthofo konclagerio kalinys. Vėliau atliekamos praktinės užduotys, kuriomis žaismingai pakartojamas “Dievų miško” autoriaus gyvenimo ir kūrybos kelias. Norisi tikėti, kad puiki edukacinė programa ugdytinius paskatino atidžiau skaityti Balio Sruogos kūrybą ir kartu geriau suvokti, koks dramatiškas laikas Lietuvai buvo XX a. vidurys.

Mokytoja Zigrita Petraitienė