Prašome

Projektas „Pasaulis sukasi vardan žmogaus ir meilės“

Šioje mokykloje įamžintas poeto A. Mickevičiaus atminimas. Poetas A. Mickevičius rašė lietuvių kalba, gyveno Baltarusijoje, bet savo kūryboje aukštino Lietuvą. Prieš mokyklą stovi paminklas, pastatytas jo garbei. Mokykloje mokiniai pamatė, kaip mokosi kitos šalies mokiniai,  tai buvo iš tiesų  puiki patirtis gimnazistams. Kelionės metu mokiniai lankėsi Lydos pilyje  Myro, kuri priklausė Radvilų šeimai. Myro pilis įtraukta į UNESCO kultūros paveldo sąrašą, vadinamą „Mažąja Varšuva“.  Gimnazistai aplankė bei pravažiavo daug mažų miestelių,  juos nustebino švara ir betoninės, įvairių raštų sienos. Didelį įspūdį paliko Nesvyžius. Mokiniai susipažino su Radvilų giminės istoriją ir paliktu paveldu. Eksponatai nukėlė  į senuosius laikus, visi turėjo galimybę geriau pažinti Radvilų kasdieninį gyvenimą. Naugarduke aplankyti Karaliaus Mindaugo pilies griuvėsiai. Kažkada iš šios vietos Karalius Mindaugas valdė visą Lietuvą. Šalia stovi pilkapis A. Mickevičiui, supiltas žmonių rankomis. Žemės šiam pilkapiui suvežtos iš įvairių pasaulio kraštų.

Atvykę į Minską, Baltarusijos sostinę,  mokiniai lankėsi nuostabiai apšviestame vakariniame mieste. Didžiausią įspūdį paliko nacionalinė biblioteka ir jos netradicinė forma. Joje saugoma net 10 mln. knygų. Nustebino tai, kad knygos iš saugyklos atvažiuoja specialiose dėžutėse bėgiais. Trumpai pabendravę su bibliotekos lankytojais, pasikalbėję apie Baltarusijos ir Lietuvos istorijos sąsajas ir vingrybes, mokiniai pakilo liftu ant bibliotekos stogo, kur atsivėrė visa Minsko panorama.

Išvykos metu projekto dalyviai pažino kitokią kultūrą, tvarką, išgirdo  baltarusių kalbą, pabendravo rusų ir anglų kalbomis. Kelionė visiems  paliko didelį įspūdį.  Mokiniai  dėkoja projekto vadovei O. Stašaitienei, kad vyksta tokie įdomūs projektai, kurių dėka galima tobulėti.

G. Bereišaitė  IIIa kl.