Išvyka į Sankt- Peterburgą

Aplankėme Isakijaus soborą . ir Petro Pirmojo skulptūrą. Prie upės trynėme Sfinkso skulptūrą ,galvodami norus, ir stebėjome vandenyje besimaudančius šunis.  Vaikštinėjome po Nevskio prospektą – pagrindinę miesto arteriją. Užsukome į Kazanės soborą ir grožėjomės jo puošyba. Dieną baigėme pasiplaukiojimu upe. Stebėti miestą iš vandens buvo įdomu – viskas atrodė visai kitaip.

Trečiąją dieną aplankėme Jekaterinos rūmus ir garsųjį gintaro kambarį. Čia mus stebino auksu žvilgantis interjeras ir jį kūrusių menininkų kruopštumas. Po to apsilankėme Peterhofo  parke su gražiais fontanais. Nors nebuvo šilta ir dauguma augalų dar nebuvo suvešėję, pasižvalgyti vis tiek buvo įdomu. Naktį stebėjome, kaip pakeliami tiltai, o pastatai atrodė dar didingiau.

Buvo liūdna, kai išaušo paskutinė mūsų kelionės diena. Šį kartą aplankyti svarbių objektų vykome metro traukiniais. Metro stotys Sankt Peterburge išpuoštos meno kūriniais – mozaikomis, skulptūromis, piešiniais. Atvykome į Ermitažą. Šis muziejus turi sukaupęs daugiau nei tris milijonus eksponatų. Buvo įdomu apžiūrėti impresionistų paveikslus. Po to turėjome ekskursiją po įspūdingą  Spas na krovi  cerkvę, puoštą milijonų smulkių plokštelių mozaikų, kurios paliko didelį įspūdį. Paskutinis objektas – Kunstkamera. Tai muziejus, kuriame eksponuojami  Petro Pirmojo. Sukaupti eksponatai ir įvairios įdomybės iš viso pasaulio – nuo tautinių aborigenų kostiumų iki tokių anomalijų, kaip siamo dvynių kūnai, neįprastai didelių žmonių skeletai ir panašiai. Ne kiekvienas eksponatas buvo malonus akiai, bet buvo įdomu.

Buvo gaila palikti šį didelį miestą,  Nes pamatyti visai kitokią valstybę , visai kitokį, ne europinį miestą, išgirsti kitokią kalbą – puiki patirtis!

 

Aušrinė Kurgonaitė

Joomla! derinimo konsolė

Sesija

Profilio informacija

Atminties naudojimas

Duomenų bazės užklausos